четвер, 1 квітня 2021 р.

Увага конспект для гр 2 Види комірів, технологія їх обробки

 Види комірів, технологія їх обробки

Коміри у виробі мають утилітарне та декоративне призначення. За формою вони різноманітні.

Коміри легкого жіночого одягу бувають таких видів: стійки (коміри до сукні із застібкою доверху); відкладні коміри зі стійкою; коміри до сукні з відкритою горловиною (піджачного типу, шаль, апаш) коміри плосколежачі. Крім того, коміри можуть бути одинарними та подвійними.

Коміри можуть бути: суцільними(без шва); або з двох деталей( обшивні по відльоту); складатися з двох частин (тобто мати дві пари кінців); одинарними тобто тільки верхній комір)

Края комірів можуть бути оброблені: обшивним швом; обшивним швом з кантомі бейкою; з оздобленням рюша і мережива та інше.

                                                             Комір без прокладки

Перегинають комір вздовж посередині і обшивають кінці коміра швом шириною 0,5-0,7см.Комір вивертають, виправляють і виметують обшиті кінці з кантом з боку верхнього коміра; припрасовують, нитки тимчасового призначення видаляють, припрасовують в готовому вигляді.


Комір який складається з двох деталей

Краї відкладного коміра можуть бути фігурними, тоді після їх обшивання шви на ввігнутих ділянках надсікають, не дорізуючи до строчок на 0,1.. .0,2 см. Потім фігурні краї вирівнюють і комір відпрасовують. Перевіряють його за допомогою контрольного лекала. Іноді по краях і відльоту коміра прокладають оздоблювальну строчку (відповідно до фасону моделі).

Верхній комір накладають на нижній, лицевими  сторонами всередину, обшивають по кінцях і по відльоту коміра шириною шва 0,5-0,7см з посадкою в кутиках та на заокругленнях; підрізають шов на 0,2-0,3см. На фігурних краях і в кутиках роблять надсічки. Вивертають, виправляють шви обшивання і виметують з кантом, випускаючи його з боку верхнього коміра; припрасовують, нитки тимчасового призначення видаляють і припрасовують в готовому вигляді.

Комір з клейовою  прокладкою

Відкладний подвійний комірВерхню і нижню частини коміра, якщо вони несуцільнокроєні, складають лицьовими боками всередину, зрізи вирівнюють і зшивають. Ширина шва 0,5...0,7 см. Після зшивання шви розпрасовують. Верхній комір складають з нижнім лицьовими боками всередину, зрізи вирівнюють і обшивають по кінцях і відльоту. Ширина шва 0,5...0,6 см. Шов у ріжках підрізують, залишаючи його завширшки 0,2.. .0,3 см. Вивертають комір на лицьовий бік, вирівнюють ріжки і припрасовують.

Якщо комір обробляють з прокладкою, то її розміщують на нижньому комірі до з'єднання його з коміром так, щоб вона була на відстані 0,5...0,7 см від усіх країв. Прокладку з однобічним клейовим покриттям прикріплюють за допомогою праски або преса. Прокладку без клейового покриття пришивають до нижнього коміра або обшивають з усіх боків на 0,4...0,5 см від краю. Потім верхній комір складають з нижнім коміром лицьовими боками всередину. На ріжках верхнього коміра роблять легку посадку, обшивають кінці і відліт коміра з боку нижнього коміра.

Продублювати нижній комір клейовою прокладкою таким чином, щоб прокладка входила  в шов обшивання  на 0,1-0,2см.

У виробах з шовкових і вовняних тканин верхній комір зметують і зшивають з прокладкою (неклейовою), виконуючи  посадку з верхнього коміра в кутиках(строчка 1). Наметують верхній комір на нижній, обшиваючи по кінцях і відльоту (строчка 2). Висікають прокладку з припусків на 0,1-0,2см.Виметують верхній комір дотримуячись Т.У.

Комір з мереживом ( оборкою, кантом)

Мереживо пришивають до нижнього коміра з боку мережива (строчка 1). Обшивають верхній комір нижнім (строчка 2).В кінцях коміра і на заокругленнях кількість зборок на оборці має бути більша, ніж по відльоту.

Комір який складається з двох частин

Зрізи відльотів і кінців обробляють обшивним швом. З’єднують дві частини коміра ручною закріпкою біля зріза стійки.

Зйомний оздоблювальний комір

Суцільний. Деталь коміра складають лицевимисторонами всередину, обшивають кінці і зріз стійки, залишаючи не обшитою ділянку 2,5-3,0 см на стійці (рис а).

З окантовкою по зрізу стійки. Зріз стійки можна обробити обкантувальним швом з закритим зрізом.

Відкладний одинарний комірОдинарні коміри по кінцях і відльоту обробляють швом у підгин, користуючись спеціальним пристроєм швейної машини, обкантувальним швом із закритими зрізами, тасьмою або мереживом.

Технологія обробки комірів різних видів неоднакова

 Технологія обробки комірів, які найчастіше застосовуються в жіночих і дитячих сукнях:

 

КОМІР ЗІ СТОЙКОЮ

Кант пришийте вздовж зовнішніх зрізів верхнього коміра. Обидві деталі коміра сколіть, обшийте. Припуски шва зріжте близько до строчки. Комір виверніть,виметайте, припрасуйте. Припуск по зрізу вшивання однієї деталі стійки (контрольна мітка 4) запрасуйте на виворітний бік. Цю деталь стійки приколіть до верхнього коміра лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 3). Іншу деталь стійки приколіть аналогічно з іншого боку коміра. Зрізи деталей стійки зшийте, закріплюючи комір. Припуски шва зріжте близько до строчки, на кутах - навскіс. Стійку виверніть,виметайте, припрасуйте.






ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

1.Чому верхній комір більший за нижній по відльоту та на  кінцях?

2. Назвіть зрізи коміра?

3. З якого боку деталі необхідно обшивати комір?

4. З якого боку виметують комір утворюючи кант?

5.Як закріпити припуски на шви обшивання коміра по відльоту?




















Немає коментарів:

Дописати коментар