четвер, 1 квітня 2021 р.

До уваги гр 2 конспект Обробка плечових та бічних щвів

 ОБРОБКА БІЧНИХ І ПЛЕЧОВИХ ШВІВ 

З’єднуючи плечові зрізи, спинку і пілочку вироба складають лицьовими сторонами всередину, зрівнюють зрізи і, розподіляючи посадку, сколюють шпильками, після чого зметують з боку спинки.

Зшивають плечові зрізи з боку пілочки швом шириною 1,0- 1,5 см. Якщо по плечових зрізах спинки і пілочки  є виточки, то вони повинні бути оброблені до зметування і зшивання плечових швів.

Для запобігання вироба  від розтягування під час носіння, плечовий шов рекомендується виконувати двома машинними строчками. Після зшивання шов припрасовують і, як правило, запрасовують убік спинки. Зрізи припусків обметують. Припуски також можна розпрасувати.

У виробах з легко розтяжних тканин плечові шви додатково зміцнюють смужками з більш щільної тканини або бавовняної тасьми.

 Смужки накладають на виворітну сторону переду так, щоб зрізи смужки і плеча поєдналися (тобто  кромка була спрямована від зрізу), і в такому положенні деталі зметують. Після зметування і зшивання плечових зрізів переда і спинки, припуски плечових швів разом із смужками припрасовують, потім запрасовують убік спинки і всі три зрізу обметують.




ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

1.З боку якої деталі (пілочки чи спинки) виконують посадку по плечовому  зрізу?

2.Плечові зрізи зшивають з боку якої деталі (пілочки чи спинки)?

3.В яких випадках плечові шви запрасовують і в якій бік?

4.З боку якої деталі (пілочки чи спинки) зшивають бічні зрізи?

5.Яка ширина шва з’єднання бічних зрізів?

 

Немає коментарів:

Дописати коментар