четвер, 8 квітня 2021 р.

До уваги гр 2 тема З’ЄДНАННЯ КОМІРА З ГОРЛОВИНОЮ

 З’ЄДНАННЯ КОМІРА З ГОРЛОВИНОЮ

З’ЄДНАННЯ КОМІРА З ГОРЛОВИНОЮ У ВИРОБАХ З ЛАЦКАНАМИ

Готовий комір вкладають між підбортом і горловиною виробу, сколюють булавками, вметують і втачують в горловину, поєднуючи лицьову сторону нижнього коміра з лицьовою стороною пілочки. Втачують по коміру таким чином: від лівого уступу до вершини лівого підборту однією строчкою сполучають горловину пілочки, обидва коміри і підборт; біля вершини підборту розсікають припуски на шов втачування коміра; відгинають верхній комір і втачують в горловину спинки тільки нижній комір до вершини правого підборту, розсікаючи припуски біля нього; потім втачують комір разом з правим підбортом до уступу однією строчкою; строчку втачування коміра не переривають.


Зріз стійки верхнього коміра на ділянці горловини спинки підгинають так, щоб підігнутий край перекривав шов ушивання нижнього коміра(рядок 1) на 0.1-0.2 см, і настрочують(рядок 2) його в шов ушивання нижнього коміра.

Комір в готовому виді припрасовують.

З’ЄДНАННЯ КОМІРА З ГОРЛОВИНОЮ В ВИРОБАХ З ЗАСТІБКОЮ ДО ВЕРХА

Підборти або припуски на обробку борту(замінюючі підборти) викроюють такої ширини, щоб вони перекривали точку уступу на 1.5-3 см

Перед з'єднанням виробу з коміром борту повністю обробляють.

Комір складають з виробом, поєднуючи лицьову сторону нижнього коміра з лицьовою стороною виробу, зрівнюють зрізи, уколюють шпильками, укидають, ушивають нижній комір швом шириною 0.7-1 см від уступу до уступу по нижньому коміру(рядок 1). Зрізи підбортів повинні потрапити в шов ушивання коміра. Шов відгинають на комір.

Зріз стійки верхнього коміра підгинають на 0.5-0.7 см, перекриваючи шов ушивання нижнього коміра, і настрочують швом шириною 0.1-0.2 см(рядок 2).


1.     ВНУТРІШНІЙ ЗРІЗ ОБШИВКИ (ШВОМ У ПІДГИН З ВІДКРИТИМ ЗРІЗОМ)

2.     ШОВ ЗШИВАННЯ КІНЦІВ ОБШИВОК З ВНУТРІШНІМИ ЗРІЗАМИ  ПІДБОРТІВ

3.     ШОВ ВШИВАННЯ КОМІРА В ГОРЛОВИНУ

4.     ШОВ ЗАСТРОЧУВАННЯ, ШВА ВШИВАННЯ КОМІРА В ГОРЛОВИНУ,НА ОБШИВКУ

5.     ШОВ ВИМЕТУВАННЯ ШВА ВШИВАННЯ КОМІРА В ГОРЛОВИНУ

6.     ШОВ ПРИКРІПЛЕННЯ КІНЦІВ ОБШИВКИ ДО ПЛЕЧОВИХ ШВІВ.

З’ЄДНАННЯ З ВИРОБОМ КОМІРА-СТІЙКИ

Комір-стійку викроюють з однієї або двох частин. Частини коміра складають лицьовими сторонами  всередину, зметують прямими зметочними стібками довжиною 1,0-1,5 см, обшивають комір швом шириною 0,5...0,7 см по кінцях і відльоту. Шов у кутах підрізають залишаючи 0,2-0,3 см і вивертають комір на лицьову сторону. Припрасовують його, утворюючи кант шириною 0,2...0,3 см з верхньої частини стійки.

Іноді комір-стійку обробляють з клейовою прокладкою. Прокладку розміщують з внутрішньої частини стійки на 0,5...0,7 см від кінців і відльоту коміра. Приклеюють прокладку праскою або на пресі. Якщо прокладка без клейового покриття, то її пришивають з внутрішньої частини стійки на 0,5...0,7 см від краю відльоту коміра.

Якщо комір-стійка суцільнокроєний, то під час обробки обшивають тільки кінці коміра, шов у кутах підрізають, залишаючи його завширшки 0,2...0,3 см. Комір вивертають на лицьову сторону і припрасовують так само, як описано при обробці коміра, що складається з двох частин.
У виробах із тонких тканин комір-стійка іноді має кінці, що зав'язуються. У цьому випадку спочатку обробляють кінці до надсічок, які визначають шов вшивання коміра в горловину. Обробка кінців, що зав'язуються, аналогічна обробці пояса.

З'єднання коміра-стійки з горловиною.

Внутрішню частину стійки складають з виворітним боком горловини, зрізи та контрольні позначки урівнюють і вметують комір у горловину або сколюють булавками.  Вшивають комір у горловину швом шириною 0,7...0,8 см. Шов заметують або запрасовують у сторону коміра. Зріз верхньої частини коміра підгинають на 0,7...0,8 см і настрочують з лицьового боку так, щоб закрити строчку вшивання стійки. Готовий комір відпрасовують. Іноді спочатку вшивають верхню частину стійки з лицьового боку швом шириною 0,7...0,8 см, припуски шва направляють всередину коміра, а внутрішній зріз підгинають і прикріплюють строчкою з лицьового боку, розміщуючи її по шву пришивання стійки.

Обробка коміра - банта.

Викроюють комір-бант, нитка основи проходить паралельно лінії середини коміра, внутрішня і зовнішня частини коміра-банта суцільно викроєні (по лінії верхнього зрізу згин).

Внутрішню та зовнішню частини коміра складають лицьовими сторонами в середину по лінії відльоту, сумістивши контрольні точки початку зрізу вшивання, урівнюємо зрізи кінців коміра-банта, наживлюємо кравецькими булавками (попередньо можна зметати). Обшивають швом шириною 0,5-0,7 см, виходячи на ширину шва 0,1 см біля позначки початку зрізу вшивання коміра в горловину. Підрізають припуски шва обшивання кінців коміра у кутах, залишаючи 0,2-0,3см. Вивертають кінці коміра та комір на лицьову сторону, розправляючи кути за допомогою кілочка з лицьової та виворітної сторін.

Виправляють шов обшивання і припрасовують на ребро з боку внутрішньої частини коміра, розправивши кутики Запрасовують згин по лінії відльоту.

На виворітну сторону запрасовують зріз вшивання внутрішньої частини коміра, 1,0 см.

Виконують розсічку зрізу вшивання зовнішнього коміра на закінченнях строчки шва обшивання кінців коміра, не доходячи до строчки 0,1-0,2 см.

Перевіряють якість обробки коміра. Комір складають по лінії середини та перевіряють, чи симетричні кути та кінці коміра, чи збігаються позначки початку зрізу вшивання, позначки з’єднування плечового шва по зрізу вшивання зовнішньої частини коміра.

Вметують комір у горловину склавши зовнішню частину коміра з горловиною виробу лицьовими сторонами всередину, суміщуючи зрізи та контрольні позначки: середину зовнішньої частини коміра з серединою спинки, плечовий шов з позначкою по зрізу вшивання коміра, кінець коміра з позначкою по горловині, що визначає кінець вшивання коміра.

Вметують комір у горловину у два етапи:

- у ліво, від середини спинки до точки що визначає кінець вшивання коміра,

- від точки що визначає кінець вшивання коміра з правої сторони до середини коміра. Комір припосаджують на ділянці плечового шва (2,0-2,5 см)

Пілочку припосаджують на косій ділянці горловини пілочки. Вшивають зовнішню частину комір у горловину виробу, ширина шва 0,7 см. Витягують нитки вметування.

Запрасувують шов вшивання зовнішньої частини коміра у горловину спрямовуючи припуски на шви вшивання зовнішньої частини коміра у горловину у бік коміра та запрасовують, застосовуючи спеціальну колодку або подушечку.

Заметують зріз стійки внутрішньої частини коміра - накладють на горловину підігнутий край стійки внутрішньої частини коміра так, щоб підігнутий край внутрішньої частини коміра закривав строчку вшивання зовнішньої частини коміра у горловину на 0,1 см та наметують.

Настрочують підігнутий край стійки верхнього коміра на горловину виробу на відстані 0,1-0,2 см від підігнутого краю верхнього коміра. Витягують нитки наметування.

Припрасовують комір у готовому вигляді, застосовуючи спеціальну подушечку. 

ВШИТИ КОМІР

Зовнішню стойку коміра приколіть до зрізу горловини лицьовим боком до лицьового боку (контрольна мітка 4), вшийте в горловину. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянках округлень на припусках шва вшивання виконайте надсічки, припуски шва запрасуйте на стойку коміра. Запрасований зріз внутрішньої стойки приметайте так, щоб він виступав за шов вшивання зовнішньої стойки на бл. 1 мм. З лицьового боку прокладіть строчку точно в шов вшивання зовнішньої стойки коміра.

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

1.     Чи можна комір у горловину виробу вметувати та вшивати з боку нижнього коміра?

2.      Чи настрочують підігнутий зріз стійки верхнього коміра на горловину виробу?

3.      Чи може строчка від підігнутого краю стійки верхнього коміра при
настрочу ванні бути завширшки 5 мм?

4.      При з’єднуванні відкладного коміра з горловиною виробу із застібкою до верху чи застосовуються операції: зшити, пришити, за строчити?

5. Як в метати нижній комір у горловину виробу із застібкою до верху?




















Немає коментарів:

Дописати коментар