четвер, 8 квітня 2021 р.

До уваги гр 2 тема Обробка рукавів

 Історія елементу одягу -рукава

Вперше рукава стали елементами одягу в Візантії. По всьому світу їх почали використовувати в конструкції нарядів приблизно з XII століття. І поступово вид рукавів став змінюватися в залежності від типу і призначення предмета гардероба, що спричинило за собою появу величезної кількість його варіацій.

Як розрізняють рукава по типу з’єднання

Ще одним критерієм, за яким розрізняють види рукавів, виступає тип з’єднання. Відповідно до такої класифікації, вони можуть бути вшивними, суцільнокроєними і реглан. Вшивнй рукав вшивають в пройму вироби по замкнутому контуру. Лінію вшивання при цьому можна порівняти з перетином руки в місці її з’єднання з тулубом. Даний вид поширений найбільше. Вшивнй рукав можна сміливо назвати класичним, адже саме його найчастіше використовують при пошитті строгих піджаків, блуз і інших видів одягу офісного стилю. У той же час, додавши різні складки, можна надати цьому суворому рукаву нотки ніжності, легкості і романтики.


Види крою рукава

Всі відомі варіанти рукавів, що розрізняються за кроєм, можна перераховувати дуже довго. Якщо брати за критерій форму, то виділяють наступні види рукавів (фото представлено нижче): розкльошені, прямий і завужений.

За прилягання розрізняють вільний, вузький, широкий рукав. Також на цьому елементі одягу можуть бути чи не бути манжети. Найбільш часто використовується в короткому виконанні. Манжети надають образу кокетування і романтичності, роблячи лінію плеча і весь верхній плечовий пояс злегка піднесеними. Тому краще виглядає на дівчатах з вузькими плечима і довгою шиєю. Також підходить тим, у кого обсяг нижньої частини тіла значно більше верхньої.

Обробка оката рукава 

Окат - верхній зріз рукава, з'єднуваний з проймою. Окат рукава повинен відповідати розмірам і формі пройми.
Довжина окату вшивного рукава, як правило, є більшою ніж довжина пройми. Ця різниця в довжинах називається величиною посадки і залежить вона від конструкції пройми і рукава,  від властивостей  тканини, а також від технологій вшивання і модельних особливостей.
В нашому випадку - це вшивний рукав з тонкої блузочної тканини з невеликою посадкою.
В рукаві вже  обробленний зшитий, обметанний і запрасованний або(розпрасованний) зріз рукава.

1. Для того, щоб при вшиванні рукава в пройму довжина окату відповідала довжині пройми потрібно зменшити довжину окату. Це можна зробити проклавши рідку строчку (в 1 см 2-3 стібки).
Рідку строчку прокладаємо у верхній частині окату на віддалі 0,8 см від зрізу.

2. Припосаджуємо окат рукава стягуючи за нижню нитку,тобто, за ту нитку, яка йшла з човника. Акуратно розправляємо посадку, так щоб не утворювалося складок, а в майбутньому окат гладко вшився в пройму.

ВАЖЛИВО: у рукава, що складається з однієї деталі, шов суміщається з боковим швом виробу. У двошовному рукаві ліктьовий шов ніколи не збігається з боковим швом виробу, а збігається тільки поперечна мітка ліктьової частини рукава. У моделей, що мають рельєфні шви, шви рукавів теж дуже рідко збігаються з цими швами.

Потім сколіть мітку плеча (поперечна мітка) на окаті рукава з плечовим швом, а у моделей з кокеткою - з міткою плеча. Тільки тепер стягуйте нижню нитку строчки до тих пір, поки окат рукава не відповідатиме проймі. Рівномірно розподіліть тканину так, щоб не утворювалися складочки.

Обробка низу рукава

Манжети

Манжети це деталі одягу, які застосовують для остаточного оформлення низу рукавів або штанин. Манжети можна зустріти на чоловічому одязі, жіночої і дитячої. На одязі зимової та літньої, на робочій і святковою, ошатною.

З сьогоднішньої статті ви зможете дізнатися про всі види манжет, які виконуються на рукавах сучасного одягу. Манжети виконують на всіх видах рукавів — на коротких, довгих, на рукавах 3/4 і 7/8.

Формою, манжети рукавів неодмінно повинні поєднуватися з формою коміра і кишень. Всі манжети, що виготовляються на рукавах в одязі, діляться на кілька видів.

Прямі і фігурні манжети

Прямі манжети це манжети, у яких деталь крою являє собою прямокутник або квадрат.

Фігурні манжети мають складну форму: з виступами і западинами, вигнуті і увігнуті дугою або аркою, з кутами зовнішніми і внутрішніми і т. д. і т. п.

Ті ж самі прямі і фігурні манжети в свою чергу можуть бути пришивними і відкладними манжетами.

Пришивні  і відкладні манжети.

Пришивна манжета — окрема деталь, яка пришивається до нижнього зрізу рукава.

Відкладна манжета може: 1) один в один повторювати форму нижньої частини рукава. Для цього припуск на відворот кроїться особливим чином і разом з рукавом.

Відкладні манжети бувають суцільнокроєними

192.jpg193.jpg

і пришивні. В останньому випадку манжета це окремо виконана деталь, яка згодом пришивається до низу рукава.

194.jpg

Найчастіше пришивними роблять фігурні манжети — манжети зі складною формою верхнього краю.

Зробити відкладну манжету відрізною можна і в ситуації, коли катастрофічно не вистачає матеріалу на повноцінну деталь крою рукава з відворотом.

Або коли з декоративною метою відворот потрібно зробити з іншої, додаткової тканини.

Відкладні манжети можуть просто підгинатися кілька разів до верху рукава і там залишатися в такому положенні.

195.jpg

Або відігнуті вгору, манжети утримуються патою (по моделі).

196.jpg

Всі пришивні манжети діляться на дві великі групи: манжети замкнуті в кільце і манжети «дуга» на застібці.

Манжети замкнуті в кільце.

Замкнуті манжети, а вони можуть бути прямими і фігурними, з’єднуються в кільце швом, який виконується між короткими поперечними сторонами манжети.

197.jpg

Найрізноманітніші маніпуляції з матеріалом рукава по нижньому зрізу, ніяк не впливають на приналежність манжети до того чи іншого виду. Але вони справляють істотний вплив на остаточний зовнішній вигляд готового вироба. При одному і тому ж вигляді манжет, зовнішній вигляд виробів, з різними видами декорування матеріалу рукави, абсолютно різний.

Наприклад, в пришивній манжеті «кільце», матеріал рукава може бути закладений в складки. Кількість, вид складок і їх глибина — по моделі, за бажанням.

198.jpg

або призібрана.Частково

199.jpg

і з різним ступенем призбирування матеріалу.Злегка.

200.jpg

Середньо — помірне.

201.jpg

Інтенсивне призбирування.

202.jpg

Матеріал рукава може бути взагалі ніяк не призібран. Манжети тут виглядають, як природне продовження рукава.

203.jpg

Щоб такого роду замкнуті манжети більшою або меншою мірою (по моделі), що прилягають до зап’ястя руки людини, вони виконуються: з еластичною гумкою всередині,

204.jpg

Розріз, оброблений планкою.

225.jpg

Розріз у шві рукава (рукав двухшовный і трехшовный).

226.jpg

Подвійна манжета.

До групи полуманжет (манжета «дуга») відноситься і подвійна манжета. Такого роду манжет існує кілька видів.

Манжета подвійна, з відворотом і припуском під застібку.

227.jpg

Манжета подвійна, з коміром і без припуску під застібку.

Такі манжети застібаються за допомогою запонок. Запонок – ювелірних виробів або запонок – зшитих між собою двох схожих ґудзиків, з певної довжини нитяною перемичкою між ними. З такою манжетою (картинка нижче), одна запонка просовується у всі чотири отвори відразу (в потрібному напрямку, звісно).

228.jpg

Подвійні манжети з відворотом, як з припуском під застібку, так і без, можуть бути з цільнокроєним відворотом і відрізним (по моделі).

На малюнку нижче показаний ще один вид манжет під запонки. Короткі поперечні краї таких манжет накладаються не один на одного, а упритул один до одного.

229.jpg

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

 

1. Для чого призначена манжета?

2. Назвіть зрізи манжети?

3. Як обробити пришивну манжету?

4. Як з’єднати манжету з низом рукава?

як куліска (з отворами різного роду і зав’язувальними елементами),

205.jpg

з патами.

206.jpg

Не впливає на кількість видів манжет і їх ширина. Але візуальне розмаїття все ж значно розширює.А ширина манжет може варіюватися від дуже вузьких, 

207.jpg

до дуже широких (високих).

208.jpg

До групи «манжети замкнуті в кільце» відносяться трикотажні манжети.

Трикотажні манжети.

Трикотажні манжети виконуються: 1) із спеціальних заготовок – еластичних, оскільки пов’язані візерунком резинка, трикотажних трубок різної ширини.

209.jpg210.jpg

2) Ще трикотажні манжети виконають з того ж матеріалу, з якого шиється і основний виріб. Або додаткового матеріалу, тієї ж фактури що підходить.

211.jpg

Не замкнуті манжети, манжети «дуга» (полуманжеты).

212.jpg

Полуманжеты (манжети «дуга») своїми, обробленими окремо короткими поперечними сторонами, сходяться один до одного встик або один на один.

Залежно від стилістичних особливостей моделі, манжета взагалі може бути без застібки.

213.jpg

На цій же манжеті, з короткими поперечними краями, збіжними встик, застібкою може бути шнурівка.

214.jpg

На манжетах «дуга» один на один застібки виконуються на гудзики,

215.jpg

кнопки,

216.jpg

повітряні петлі,

217.jpg

блискавки,

218.jpg

різного роду зав’язки

219.jpg

і т. д. (по моделі, за бажанням).

Так само як і у замкнутих манжет, у манжет «дуга», матеріал рукава по нижньому зрізу може бути: 1) закладено в складку (-і). (Складки виконуються на ліктьовій частині рукава, в розрізі. Кількість (від 1 до 4) і глибина складок визначаються моделлю).

220.jpg

2) Або складання.

222.jpg

Матеріал у нижнього зрізу рукава при виконанні півманжети можна виконувати взагалі без складок і складок (по моделі).

223.jpg

Для зручності при експлуатації виробу, на рукаві манжети «дуга» виконується розріз. Розрізняють кілька видів розрізів у манжет. Наприклад, ось ці, найпоширеніші.

Розріз на цілісної деталі рукава. Розріз, оброблений бейко.

224.jpg

Розріз, оброблений планкою.

225.jpg

Розріз у шві рукава (рукав двухшовный і трехшовный).

226.jpg

Подвійна манжета.

До групи полуманжет (манжета «дуга») відноситься і подвійна манжета. Такого роду манжет існує кілька видів.

Манжета подвійна, з відворотом і припуском під застібку.

227.jpg

Манжета подвійна, з коміром і без припуску під застібку.

Такі манжети застібаються за допомогою запонок. Запонок – ювелірних виробів або запонок – зшитих між собою двох схожих ґудзиків, з певної довжини нитяною перемичкою між ними. З такою манжетою (картинка нижче), одна запонка просовується у всі чотири отвори відразу (в потрібному напрямку, звісно).

228.jpg

Подвійні манжети з відворотом, як з припуском під застібку, так і без, можуть бути з цільнокроєним відворотом і відрізним (по моделі).

На малюнку нижче показаний ще один вид манжет під запонки. Короткі поперечні краї таких манжет накладаються не один на одного, а упритул один до одного.

229.jpg

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

 

1. Для чого призначена манжета?

2. Назвіть зрізи манжети?

3. Як обробити пришивну манжету?

4. Як з’єднати манжету з низом рукава?










Немає коментарів:

Дописати коментар