понеділок, 28 березня 2022 р.

гр 2 Технологія 28.03.22

 Деталі крою сукні

У комплект деталей крою входить велика кількість деталей, яке не є постійним і змінюється в залежності від моделі. Наприклад, перед сукні може бути цілісним або складатися з двох або трьох частин, рукава - одношовними і двох шовними і т.д.


Для виготовлення сукні, зображеного на рис. 1.8, а, викроюють наступні деталі: пілочку - дві, спинку - одну, рукава - дві, переднє полотнище спідниці - одну, заднє полотнище спідниці з двох частин - дві (може бути цілісним), верхній комір - одну, нижній комір - одну ( може бути з двох частин), подборт - дві, манжету - дві, накладна кишеня - одну, пояс - одну.

Залежно від моделі замість пілочок може бути одна цілісна деталь - перед; спинка може бути зі швом посередині; перед і спинка можуть бути цілісно кроенними з полотнищами спідниці; рукав може складатися з двох частин, а комір може бути цілісним (нижній і верхній разом) і т.д.

У моделюванні, конструюванні і технології виробництва одягу прийняті єдині назви зрізів і ліній деталей крою.

Пілочка (рис. 1.8, б) має такі назви конструктивних ліній, зрізів і точок: зріз борту 8, уступ борту 7, точка уступу 6, зріз горловини 5, плечовий зріз 4, зріз пройми 3, бічний зріз 1, верхня витачками 2, зріз низу або зріз талії 11, витачками від зрізу талії 10, лінія середини переду 9.

Спинка (рис. 1.8, в) має такі назви конструктивних ліній, зрізів і точок: середина спинки 1, зріз горловини спинки 2, плечовий зріз 3, плечова витачками 4, зріз пройми 5, бічний зріз 6, зріз низу або зріз талії 7, виточки від зрізу талії 8.

Рукав (рис. 1.8, г) має такі назви конструктивних ліній: передній зріз 3, зріз оката 2, ліктьовий зріз 7, зріз низу 4.

Переднє полотнище спідниці (рис. 1.8, д) має такі назви конструктивних ліній: бічний зріз 1, зріз талії 2, виточки від зрізу талії 3, середина переднього полотнища 4, зріз низу 5.

Заднє полотнище спідниці (рис. 1.8, е) має наступні назва-ня конструктивних ліній: бічний зріз 5, зріз талії 4, виточки від зрізу талії 3, середина заднього полотнища 1, згин заднго полотнища.

Деталі крою плаття

Мал. 1.8. Деталі крою жіночої сукні:

а - плаття; б - пілочка; в - спинка; г - рукав; д - переднє полотнище спідниці;

е - заднє полотнище спідниці; ж - подборт; з - нижній і верхній коміри;

і - манжета; до - пояс; л - накладна кишеня; Н.О. - нитка основи

Передні полотнище спідниці (рис-1.8, д) має такі назви конструктивних ліній зовнішній зріз 1, 2 вершина 3, зріз горловини 2,

Задні полотнище спідниці (рис. 1.8, з) мають стежать назви конструктивних ліній і зрізів: середина коміра 1,

Технічні умови на викроєні деталі. Всі деталі повинні бути викроєні згідно з такими технічними умовами

Відхилення від основної або уточнив нитки визначаються в залежності від довжини деталі. Наприклад, якщо довжина деталі дорівнює 50 см, то відхилення від основної нитки внизу складе 50 0,01.

В пілочках нитка основи повинна проходити вздовж пілочки паралельно лінії середини. Допускається відхилення від нормального напряму нитки основи для гладкофарбованих тканин і для тканин з малюнком 1%. Для тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються.

В пілочках, що складаються з двох частин, нитка основи в бічних частинах повинна збігатися з ниткою основи в передній до спинки (див рис 1.8, в) відрізний або не відрізний по лінії талії, що складається з однієї деталі, нитка основи повинна проходити паралельно лінії, проведеної допускається відхилення від нормального напряму нитки основи гладкофарбованих тканин і для тканин з ненаправленим малюнком для тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються спинці, що складається з двох або трьох частин, нитка основи в середній частині повинна проходити пар ллельно лінії, посередині вздовж деталі, а в бічних частинах - паралельно ниткам основи в середній частині.

У спідниці підрізі кльош і кльош (див. Рис. 1.8, а, е) на передньому і зодньому полотнищах нитка основи повинна проходити паралельно лінії, проведеної посередині вздовж деталі складаються з декількох частин, нитка основи повинна проходити паралельно лінії, проведеної посередині вздовж кожної деталі спідниці . Якщо розкльошені розподіляється по низу спідниці нерівномірно, напрям ниток основи визначається конструктором по моделі. Допускається відхилення від нормального напряму ниток основи для тканин гладкофарбованих або з ненаправленим малюнком 3%. Для тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються.

В рукавах (див. Рис. 1.8, г), що складаються з однієї деталі, нитка основи повинна проходити паралельно лінії, що з'єднує верхні і нижні точки переднього зрізу. Допускаються відхилення від нормального напряму нитки основи для цілісного рукава і верхньої половинки двох шовного рукава з гладкофарбованих тканин і тканин з ненаправленим малюнком 2%, з тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються. Для нижньої половинки рукава з гладкофарбованих тканин допускається відхилення 3%, з тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються.

У прітачних манжетах (рис. 1.8, і) нитки основи проходять паралельно лінії, проведеної посередині вздовж деталі, а в невідкладних манжетах нитки основи повинні співпадати з напрямом нитки основи на рукаві. Допускається відхилення від нормального напряму нитки основи для гладкофарбовані тканин і для тканин з ненаправленим малюнком тільки в прітачних манжетах 2%. Для інших манжет і для манжет з тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються.

У комірі (див. Рис. 1.8, з) нитки основи або качка повинні проходити паралельно прямий, що з'єднує кінці відльоту. Допускається відхилення від нитки основи тільки для гладкофарбовані тканин і тканин з ненаправленим малюнком 1%.

В комірах, цільно кроенная з подбортами, нитка основи повинна проходити під кутом 45 ° до середньої лінії коміра. Допускається відхилення для гладкофарбовані тканин 5%.

У нижньому комірі нитку основи повинна співпадати з напрямом нитки основи в комірі. Допускається відхилення від нормального напряму для гладкофарбовані тканин і тканин з ненаправленим малюнком 3%. Для тканин в смужку чи клітинку відхилення не допускаються.

У подбортах (див. Рис. 1.8, ж) нитка основи повинна проходити паралельно зовнішньому краю подбортов. Допускається відхилення для тканин гладкофарбованих і з ненаправленим малюнком 3%. Для тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються.

У поясі (рис. 1.8, к) нитка основи повинна проходити паралельно лінії, проведеної посередині вздовж деталі. Допускається відхилення для гладкофарбовані тканин і для тканин з ненаправленим малюнком 1%. Для тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються.

У накладному кишені (рис. 1.8, л) нитка основи повинна проходити паралельно лінії, проведеної посередині вздовж деталі, допускається відхилення для гладкофарбовані тканин і для тканин з ненаправленим малюнком 1%. Для тканин з малюнком в смужку чи клітинку відхилення не допускаються.

Технічні вимоги на розкрій деталей виробів. При розкрої настилу необхідно, щоб верхнє полотно настилу з замальовкою розкладки лекал НЕ перекошувалося і не зміщуються.

При розкрої деталей виробів зміна заданої форми лінії зрізу не повинна перевищувати в порівнянні з формою відповідних зрізів лекала: плечових зрізів, зрізів пройм, оката рукава, горловини і т. П. ± 1 мм; бічних зрізів полички і спинки ліфа, блузки, спідниці, брюк, верхніх зрізів брюк, бічних і нижніх зрізів рукавів ± 2 мм; внутрішніх зрізів подбортов, низу блузки, ліфа, спідниці та брюк ± 3 мм.

Відстань між надсічками на деталі не повинно мати відхилення більше ± 2 мм в порівнянні з відповідним відстанню на лекалах. Нормальний розмір надсечек по довжині (4 + 1) мм.

Немає коментарів:

Дописати коментар