вівторок, 21 квітня 2020 р.

Види петель і способи їх обробки.


Види петель і способи їх обробки.
1.  Обтачні.
Бувають в рамку і з кантом, з вічком і без нього.
Місце розташування обтачних петель уточнюють з лицьового боку деталі по підсобному лекалу або по лініях, нанесених закрійником, трьома лініями, - однією дольовій - що визначає напрям петлі, і двома поперечними - що визначають розмір петлі. Розмір петлі має дорівнювати діаметру ґудзика плюс 0,2 см, якщо ґудзик плаский, або 0,5 см, якщо ґудзик опуклий. Потім наносять дві допоміжні лінії вище і нижче середньої наміченої лінії на відстані, рівному подвоєній ширині канта.


 Відстань між повздовжніми лініями має бути рівно подвоєній ширині двох кантів.
Петлі можуть бути оброблені однією або двома обшивками. Обробку можна виконувати на одно- і двоголковій машині і на спеціальному напівавтоматі для обробки обтачних петель.
  При обробці петлі однією обшивкою, обшивку викроюють так, щоб нитка основи проходила уздовж її довжини. Довжина обшивки має бути більше довжини петлі на 2.0 - 3.0 см (по 1.0 - 1,5 см з кожного боку). Ширина обшивки залежить від ширини канта. Так, при ширині канта 0,3 см ширина обшивки має приблизно дорівнювати 2.1 - 2,3 см. При обробці обтачної петлі на одно- або двоголковій машині однією обшивкою дольові сторони обшивки підгинають за допомогою спеціального пристосування або запрасовують так, щоб ширина її в запрасованому виді дорівнювала відстані між двома подовжніми лініями, наміченими на основній деталі, тобто подвоєній ширині двох канатів, при цьому зрізи не повинні доходити до згинів обшивання на величину, рівну ширині канта плюс 0,1 - 0,2 см.

 Запрасовану обшивку накладають на лицьову сторону основної деталі, поєднуючи згини обшивок з наміченими подовжніми лініями. При цьому кінці обшивок повинні виходити за намічені лінії розміру петлі на 1.0-1,5 см з кожного боку. У індивідуальному виробництві обшивання приметують однією строчкою посередині. Обшивання притачують на одно- або двоголковій машині, закріплюючи кінці строчок.

Відстань від строчок до згину обшивок повинна дорівнювати ширині канта. При обробці обшиваної петлі в індивідуальному виробництві обшивку накладають лицьовою стороною на лицьову сторону основної деталі. Зрізи обшивки відгинають на рівні допоміжної лінії і притачують на відстані від згину, рівному ширині канта. 

При обробці обтачної петлі двома обшивками,  обшивки перегинають уподовж посередині виворотнім боком всередину і запрасовують згини. Підготовлені обшивки накладають на лицьову сторону деталі згинами до намічених допоміжних ліній і притачують від згину на відстані, рівній ширині канта.

  Правильність притачування обшивок (одній або двох) перевіряють з виворотньої сторони  основної деталі. Строчки мають бути паралельними і закінчуватися на одному рівні і строго у поперечних ліній, що визначають розмір петлі. Після перевірки зрізи обшивок відгинають у бік кантів, основну деталь і обшивку розрізають з виворотньої сторони посередині між строчками, починаючи від середини петлі в обидві сторони. Не доходячи до кінців петлі на 0,5 - 0,7 см, роблять похилі розрізи у напрямку до кінців строчок, закінчуючи їх на відстані 0,1 - 0,2 см від кінців строчок. Обшивки з лицьового боку розрізають до кінця по прямій. Через отриманий отвір обшивки вивертають на виворіт основної деталі, виправляють канти. Основну деталь в кінцях петлі відгинають на лицьову сторону, кінці обшивок підтягують, куточки розпрямляють і закріплюють кінці петлі подвійною машинною строчкою по основі кутів .
           
2.  Обметочні.
Виконують на напівавтоматах.
Прямі петлі (мал. а) обробляють на напівавтоматі 525 класу (петлі з двома закріпками, стібок двохнитковий човниковий).
Фігурні петлі(мал. б) різних видів обробляють на напівавтоматі двохниткового ланцюгового стібка.

3.  Навісні.
3.1. З витачного шнура.
3.1.1. Виготовлення витачного шнура.
Викроюють смужку тканини під кутом 45° до нитки основи шириною 2-3 - см Складають її уподовж посередині лицьовою стороною всередину. Стачують уздовж згину швом шириною 0.3-0.4 см У кінці ширину шва збільшують до 0.5-0.7 см Припуск шва підрізують, залишаючи 0.3-0.6 см Вивертають на лицьову сторону за допомогою голки з товстою ниткою. Шнур має бути щільним по усій довжині.
3.1.2. Виготовлення петель.
Шнур розрізають на рівні частини(довжині петлі повинен відповідати діаметр ґудзика). Складають їх навпіл і накладають на лицьову сторону правої полички. Закріплюють машинною строчкою(мал. а).
Край застібки обточують відповідно до ТУ(мал. б).

3.2. З плетеного шнура.
Шнур використовує фабричний або плетений вручну.
Петлі обробляють так само, як з витачного шнура.

3.3. З прямої смужки тканини.
Застрочують смужку тканини, підігнувши обидва зрізи(нитка основи проходить уздовж деталі).

Розрізають смужку на рівні частини(завдовжки, що відповідає діаметру ґудзика). На кожній частині застрочують  кут на середині петлі.
Сполучають ці петлі з виробом так само, як петлі з витачного шнура.



Немає коментарів:

Дописати коментар