пʼятниця, 6 травня 2022 р.

Гр 2 Матеріалознавство 09-10.05 Що таке трикотаж: опис, склад і поради по догляду

 Що таке трикотаж: опис, склад і поради по догляду

Трикотаж – це в’язане полотно, яке в’яжеться з ниток на спеціальній машинці. 
Нитки можуть бути з натуральних матеріалів, штучних, синтетичних.

Особливість трикотажу в тому, що він може розтягуватися як завгодно завдяки петель, які можуть змінювати розмір і форму. 

Плюси і мінуси

Плюси

  • Трикотаж пов’язаний з ниток, петлі яких приймають будь-яку форму. З цієї причини речі з цього матеріалу не мнуться;
  • Має структуру, яка схожа на дрібну сітку, тому повітропроникний. У спеку охолоджує, у холод зігріває;
  • Річ з трикотажу може бути будь-якої форми, і вона не втратить її після тривалого носіння;
  • Трикотаж добре тягнеться, завдяки цьому речі з нього добре втілюють тіло і їх можна піддягати під іншу одяг;
  • Речі, пошиті з трикотажу, прості у догляді. Їх необхідно тільки прати, прасування не обов’язкова;

Мінуси

  • Трикотажні речі добре прилягають до тіла, тому на людей із зайвою вагою вони не будуть виглядати красиво;
  • Якщо нитки для трикотажу зроблені з поганого неякісного матеріалу, він може викликати алергію.

Властивості

20 видів трикотажу

Тканина отто – це сучасний текстильний матеріал, різновид трикотажу. Він міцний і еластичний, привабливий на вигляд. Матеріал Отто або оттомани, як його ще називають, вважається костюмним. У ньому вигідно поєднуються властивості костюмної тканини і трикотажу. Незважаючи на щільність, полотно м’яке, бархатисте і приємне.

Красивий і приємний до тіла Отто став популярним завдяки своїм властивостям. Він піддається помірному розтягування та за рахунок пружних властивостей зберігає первісну форму. Матеріал не сідає, не линяє і не вигоряє. У нетканого полотна багато експлуатаційних переваг. Адже він не мнеться в шкарпетці, довго зберігає привабливий вигляд і добре прати навіть у холодній воді.

Трикотаж Отто проводиться з попередньо пофарбованих ниток. Тому колір і яскравість зберігаються краще, ніж на полотнах з нанесенням малюнка після плетіння. Тканина оттомани може бути самих різних кольорів, з набивним малюнком або принтом.

Поширеним видом є отто-флок з фактурою як у мереживного візерунка. Для ошатного одягу проводиться також з напиленням, металевим або лаковим ефектом.

Яким може бути склад трикотажного полотна?

Для виготовлення трикотажу використовують як одинарні нитки, так і скручені між собою. В сировинний склад полотна можуть входити різні волокна, від цього залежить щільність, характеристики і призначення матерії:

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

  • Натуральні. Відрізняються екологічністю і гіпоалергійністю. Вовняні нитки еластичні та міцні, вироби з них добре утримують тепло. Бавовна – легкий, невибагливий у догляді матеріал. Льон чудово пропускає повітря, міцний і довговічний, є природним антисептиком. Шовк характеризується високою зносостійкістю, здатністю зберігати тепло.
  • Синтетичні. При виробництві трикотажу часто використовують волокна поліестеру, акрилу і нейлону, які надають виробам міцність, зносостійкість, здатність зберігати колір і тримати форму. Еластан, лайкра спандекс – поліуретанові синтетичні волокна, які часто додають для додання матеріалу еластичності.
  • Штучні. Їх отримують з натуральної сировини штучним шляхом. Віскоза екологічна, теплостойка і гігроскопічна, однак погано розтягується, має невисоку міцність і легко мнеться. Ацетатні волокна приємні на дотик, володіють великою еластичністю, дозволяють отримувати цікаві варіанти забарвлення.

Полотно може повністю складатися з одного виду сировини, однак частіше воно має змішаний склад. Додавання синтетики на натуральній основі значно здешевлює матеріал, а також поліпшує деякі споживчі властивості – надає стійкість до тертя, розтягування, механічних впливів, забруднень, сприяє тривалому збереженню кольору.

Склад трикотажу


Трикотаж не тчуть, а в’яжуть.
Трикотаж – величезна група матерій з різними видами, переплетеннями, методами обробки. В першу чергу слід зазначити різноманітність використовуваного сировини, саме від нього залежать властивості матеріалу.

Сировина вибирають, керуючись функціями, покладеними на майбутнє виріб. Основна увага звертається на якість ниток. Адже в одному випадку потрібно, щоб волокно володіло жорсткою структурою, щоб річ брала певну форму і зберігала її. В іншому випадку, наприклад, для панчіх, потрібна висока еластичність – якості матеріалу зовсім інші.

Трикотаж виготовляють з таких вихідних матеріалів:

  • пряжа – складається з волокон невеликих розмірів, які виробляються методом скручування;
  • нитки – складаються з одного волокна;
  • комбінування ниток і пряжі.

В якості сировини використовується шовк, льон, бавовна, шерсть і різні синтетичні матеріали у вигляді добавки. Вони можуть відрізнятися за типом скручування і довжині. Найчастіше застосовуються комбіновані варіанти, в яких поєднуються натуральні і синтетичні матеріали.

Розглянемо докладніше види волокон, з яких виготовляють трикотаж:

  • ацетат – волокно з целюлози, оброблене оцтовим ангидритом;
  • віскоза – штучне волокно з переробленої деревної целюлози;
  • лайкра – синтетичний еластичний матеріал, добре розтягується;
  • бавовна – натуральне рослинне волокно, м’яке і гігроскопічна, проте сильно мнеться;
  • шовк – білкове волокно, яке отримують з коконів тутового шовкопряду; матеріал легкий, міцний, з ніжним глянцевим блиском;
  • шерсть – натуральний сировину, яке отримують, зістригаючи вовна овець, кіз, верблюдів;
  • еластан – синтетичне волокно пружне;
  • будь-які комбінації з вищепереліченого.

Комбінований трикотаж, зазвичай поєднує в собі кращі властивості натуральних і синтетичних матеріалів. Наприклад, чиста бавовна сильно стирається і мнеться, погано сідає по фігурі, а синтетичні тканини електризуються і можуть викликати алергію. При виготовленні змішаних, тобто комбінованих полотен, виробники досягають найкращого поєднання оптимальних характеристик.

Існує кілька різновидів комбінованого трикотажу. Серед них можна назвати:

  • вигоневое – матеріал на основі бавовни з додаванням натуральних вовняних волокон;
  • неоднорідне – у складі використовується кілька видів ниток, з різним процентним співвідношенням, як натуральні, так і синтетичні;
  • змішане – складається з декількох видів волокон, один з яких переважає; добавки можуть бути різні: синтетичні, штучні, натуральні.

При створенні білизни найчастіше використовуються бавовняні волокна. Крім цього зустрічаються вироби, в яких бавовна поєднується з поліамідом, ацетатом, віскозою, шерстю і лавсаном. При виробництві панчоху застосовують бавовняну, поліамідну і полушерстяную пряжу. Для створення гладкої поверхні завжди додають нитки з штучного матеріалу – так виготовляють блузки, сорочки нічні сорочки. Якщо необхідно створити рельєфний візерунок, то використовуються спеціальні текстуровані нитки, що додають об’єм. Утеплене білизна проводиться з пухкої пряжі.

Особливості матеріалу

Трикотажну тканина отримують з допомогою в’язальної машини допомогою створення петель і їх з’єднання. Вільна структура дозволяє готового виробу з цього матеріалу приймати будь-яку форму і підлаштовуватися під будь-які вигини. До того така будова надає м’якість і еластичність.

Для багатьох поняття трикотажу розмито. Абстрактність назви обумовлено широкою сферою його застосування. Однак, щоб зрозуміти даний трикотажне полотно перед вами чи ні, досить розтягнути виріб. Особливістю трикотажу є петельна структура. Якщо при розтягуванні вона проглядається, то полотно можна сміливо зараховувати до цього класу.


o-trikotazhe-1


o-trikotazhe-2

При виробництві цього матеріалу можуть бути використані практично будь волокна: з бавовни, шовку, вовни, синтетичних волокон. Вони можуть бути як у чистому вигляді, так і у вигляді комбінації. Часто, для додання полотну особливої пружності додається еластан.

Трикотаж — що за тканина? Це легко гнучкий матеріал. Нитки, що створюють основу, мають не просте плетіння. Основний його елемент — петля. Вона створюється з протяжки і кістяка. Полотно складається з петельних стовпчиків і рядків. Перші розташовані вертикально, другі – горизонтально. Крім основних компонентів плетіння, можуть бути задіяні додаткові елементи. Вони необхідні для з’єднання ланок, зниження розтяжності або ж для створення додаткового ворсу.

Трикотаж що за тканина

фото тканини трикотаж

Характеристики

Виробництво трикотажного текстилю може вестися з бавовняних, вовняних, синтетичних і комбінованих волокон. Найбільш затребуваною вважається тканина трикотаж з бавовни, яка володіє всіма перевагами натуральної основи: безпека у використанні, гіпоалергенність, простота догляду. Разом з цим, фахівці рекомендують вибирати комбіновані варіанти, тому що застосування додаткових синтетичних волокон дозволяє надати виробу найкращі робочі характеристики.

Додаткові переплетення:

  • Матеріал рогожка — що це таке;
  • Що таке вуаль;

Трикотажний бавовна та інші види текстилю з трикотажного полотна прийнято характеризувати міцністю, розтяжністю, распускаемостью, орієнтацією петель, щільністю поверхні, закручиваемостью країв.

По класу переплетень прийнято розрізняти головні, похідні, рісунчатие і комбіновані варіанти, а по кількості петельних шарів – одношарові і багатошарові вироби.

Способи виготовлення

Фабрика з виробництва трикотажжа

Трикотажний матеріал отримують декількома варіантами:

  • Розкрійний, коли виходить полотно певної ширини, з якого викроюють по лекалах елементи деталей майбутніх виробів. Підходить для пошиття одягу, в тому числі і верхній, білизни, рукавиць. Метод передбачає наявність відходів, які у верхнього одягу займають четверту частину. Використовується у виготовленні речей масового споживання.
  • Регулярний – вважається трудомістким і дорогим, застосовується в дрібному виробництві. Виріб провязивается відразу, без з’єднання окремих частин як у попередньому варіанті. Готова продукція виходить безшовної. Дрібні стежки помітні у довязанних деталей.
  • Полурегулярний, який знайшов застосування при створенні верхнього одягу. Для його реалізації використовуються круглов’язальні машини. Кромка формується поруч петель і не вимагає подальшої обробки. Спосіб економічний за витратами часу і матеріалу. Відсутній розкрій і простої при шиття.

Варіанти плетіння

Плетіння трикотажу на фабриці

Трикотаж виходить плетінням ниток на спеціальних в’язальних машинах. Основу складають горизонтальні петлі, зібрані в численні ряди по вертикалі. Їх існує кілька типів і залежно від цього виходить кулірна гладь або футеровое плетіння.

  • Круглов’язальну машина робить кулирку. Обертовий циліндр має до 13 тисяч голок.
  • Одинарне круглотрикотажное обладнання видає полотно з футеровим плетінням. Машина здатна виробляти до 1800 рядів за хвилину і працювати з 8 схемами в’язання. Вміщує близько 1000 голок.

Кулирное полотно підрозділяється:

  • Гладь, де лице і виворіт відрізняються. Виворітна сторона хвиляста і шорстка, а лицьова зі стовпчиками кісок гладка. Тканина тягнеться по ширині і тільки злегка в довжину.
  • Ластик являє собою в’язку в резиночку. В нього додають лайкру і еластан, тому він не мнеться і тримає форму.
  • Двухизнанка однаково виглядає з двох сторін. Не розтягується, а її зріз не розпускається.

Футеровим плетінням виходить трико, сукон, ланцюжок і атлас. При виготовленні відбувається зрушення в одну або обидві сторони для формування малюнка.

Варіанти обробки трикотажу

Види трикотажу по забарвленню

Оздоблювальні операції, необхідні для придання полотну привабливого вигляду, такі як:

  • Вибілена дозволяє освітлити матеріал до однорідного стану і отримання білого або ніжно-кремового тони. Є самостійним видом обробки або підготовчим під наступне.
  • Гладкокрашенная застосовується для кольорового однотонного фарбування.
  • З нанесенням малюнка на полотно, принта або купона.
  • Пестровязанная, коли переплетенням вже пофарбованих ниток створюється багатобарвне трикотажне полотноь.
  • Сувора або необроблену, виходить, на початковій стадії виробництва без проведення додаткової обробки.

Готовий трикотаж виходить гладким або пухнастим. Ворсистість поверхні надають особливі шишечки і голчасті стрічки, розташовані на валах спеціальних машин. Рельєф і обсяг в готовому полотні виходить з текстурованих ниток.

Основовязальний трикотаж

Виготовлення основов’язального трикотажу базується на використанні окремої нитки для кожної петлі. Даному виду властивий певний ухил петель, що перешкоджає розпуску гладі як горизонтально, так і вертикально. Основовязальний трикотаж представлений трьома основними видами полотен:

  • атласом;
  • трико;
  • ланцюжком.

Ланцюжок є простим плетенням, що часто використовується при виготовленні бахроми до хусток і шарфів.

Трико відноситься до вовняним або напівшерстяних бавовняним полотен з наявністю чіткого малюнка. Часто застосовується для пошиття суконь і костюмів.

Атласом називають гладке шовкове або полушелковое полотно з наявною глянцевою поверхнею на лицьовій стороні. З атласу шиють одяг, наприклад, смокінг, пуанти для балерин, обробку до церковному одязі, оббивку для меблів, прапори різних країн і т. п.

Завдяки великій різноманітності типів трикотажних полотен сфера їх використання надзвичайно широка, з них шиють різноманітні вироби – від нижньої білизни до верхнього одягу.

Нижче наведено огляд різних видів трикотажних виробів в залежності від щільності – однією з найважливіших характеристик, яка визначається кількістю петель на 1 метр.

Трикотаж високої щільності

Високу щільність мають стьобаний, двошаровий трикотаж, а також матеріал з ворсом і з начосом. Їх переваги полягають у здатності зберігати тепло і високої міцності, завдяки чому вироби з нього витримує безліч прань. Такий трикотаж не деформується при носінні, навіть після сильного розтягування він швидко приймає колишню форму. Мінусом є його не надто висока еластичність.

Приклади щільного трикотажу:

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

  • Інтерлок. М’яка двошарова тканина з бавовни, іноді з додаванням синтетики. Щільність варіюється від 180 до 330 г/кв. м. Може давати усадку по довжині, розтяжності по горизонталі немає. З нього шиють спортивні костюми, халати, кофти, толстовки, одяг для дітей.

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

  • Футер з начосом – товста тепла матерія на основі бавовняних волокон. Має гладку лицьову сторону з вертикальним або горизонтальним рубчиком і ворс з вивороту. Завдяки ворсистою поверхні в ній затримується багато повітря, тому одяг з футера така тепла. Він боїться сонячних променів і високої температури при пранні.

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

  • Кашкорсе. Завдяки особливій в’язці на його поверхні утворюється візерунок «англійська резинка». Це м’який еластичний матеріал, що містить не менше 70% бавовни. Добре тримає колір, але примхливий у догляді. З кашкорсе роблять манжети, шапки, светри.

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

  • Ластик. Один з найбільш популярних видів трикотажного матеріалу, пов’язаний гумкою, еластичний і пружний. Тканина ластик володіє високою міцністю і здатністю зберігати тепло. До недоліків гумки відносять те, що тканина довго сохне після прання і вигоряє на сонці. Ластик часто застосовують для пошиття дитячого одягу. Також з ластику шиють манжети і горловини.

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

  • Джерсі. Найчастіше вовняне, рідше – бавовняну, синтетичну, штучне або шовкове полотно, яке виготовляють методом однорядного плетіння. Речі з джерсі (сукні, костюми, піджаки, пальто) теплі, міцні і зручні в носінні.

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

  • Петек і трикот. Високоеластичні матерії на основі поліефірних волокон. Довговічні і практичні, використовуються для пошиття різної жіночого одягу.

Трикотажні тканини середньої щільності

До тканин середньої щільності відносять невибагливий у догляді і комфортний в шкарпетці піку. Має складне структурне плетіння, залежно від його виду на поверхні утворюються візерунки – квадрати, соти, ромб. Переваги піку – міцність, екологічність, гігроскопічність, стійкість до зминання. До мінусів можна віднести високу ціну. Матерія широко використовується для пошиття повсякденної та спортивної одягу, в т. ч. футболок поло.

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

До тканин середньої щільності відносять трикотажний велюр – красиву теплу тканину з оксамитовим ворсом. Вона не надто стійка до стирання, а її ворсинки часто заламиваются, з-за чого матерія виглядає м’ятою. З неї виготовляють домашню і повсякденний одяг для дорослих і дітей.

Тонкі, легкі тканини

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

Найтонше трикотажне полотно – кулірка (див. фото). Вона володіє м’якою, гладкою і приємною на дотик поверхнею, не мнеться, має високу зносостійкість і комфортна при носінні. Недоліком є схильність до усадки, проте найчастіше це спостерігається при неправильному догляді. Через тонкощі кулирки з неї шиють в основному нижню білизну, літній одяг та речі для малюків.

Трикотаж — що за тканина: опис і склад, види і плетіння, фото

Віскозний трикотаж – легка дихаюча тканина, м’яка і приємна на дотик. Добре вбирає вологу, не електризується, легко забарвлюється і довгий час зберігає колір (за умови застосування барвників високої якості). Її мінусами є вимогливість до догляду, здатність давати усадку, деформуватися, вигоряти на сонці. З віскозного полотна шиють блузки, брюки, сукні, легкі літні речі. Тканина низької щільності і не особливо високої якості, найбільше схильна до утворення катишків.

Різноманіття трикотажних полотен

Футер

Трикотаж футер

Являє собою полотно тканини з начосом з натуральної бавовни. Використовується для дитячої одягу, навіть для самих маленьких. Тепла і комфортна тканина футер йде для спортивних костюмів, натільної білизни, піжам і халатів. Недолік – сідає після першого прання.

Кулірка

Кулірка однотонна

Кулір або кулірна гладь – легка і тонка трикотажна тканина. Тим не менш вона добре носиться і володіє міцністю. Має особовий малюнок у вигляді кісок. Тягнеться трикотаж кулірка чи ні? Так, але тільки по ширині. Складається він з бавовни з включенням волокон лайкри. З цього полотна шиють всі види літнього одягу для дітей і дорослих: костюми, блузки, сукні, піжами і білизну. Полотно пропускає повітря і поглинає вологу, що особливо важливо в жаркі дні.

Джерсі

Трикотаж персикового кольору

Є видом одинарного плетіння. Добре тягнеться і майже не мнеться. Трикотаж джерсі у складі може бути як смесовим, маючи в складі віскозу, бавовна або шерсть, так і синтетичним.

Піке

Тканина піке

Виготовляється з ниток шовку, бавовни або віскози. В’язання трикотажного полотна нагадує соти. Бавовняна тканина піку застосовується для пошиття футболок поло, а шовкова – для жіночих суконь.

Селаник

Тканина селаник

Щільний трикотаж із суміші синтетики і бавовни. У нього на лицьовій стороні ластик, а з вивороту начіс. Застосовується для новонароджених в якості пошиття дитячого одягу.

Лакоста

Матеріал лакоста

У неї плетіння ниток формує сітчасту структуру. Тканина вентилюється і підходить для літнього одягу.

Інтерлок

Тканина-інтерлок

Двостороннє полотно з кісками на обидві сторони. Виходить плетінням в гумку 1х1. Щільний трикотаж інтерлок з низькою розтяжністю. Призначений для спортивних виробів, футболок і одягу для сну.

Діор

Тканина з однотонним малюнком у «хрестик» або «ялинку».

Біфлекс

Трикотаж біфлекс

Вигляд трикотажу містить нитки нейлону і добавку лайкри. Він міцний, барвистий і чудово тягнеться в будь-якому напрямку. Матеріал біфлекс призначений для танцювальних і гімнастичних костюмів, купальників і цирковий одягу.

Кашкорсе

Кашкорсе

Трикотаж в велику гумку. В склад тканини кашкорсе полотна входить бавовна, синтетика, лайкра спандекс для еластичності. Підходить для обробки краю горловин і рукавів, а також для пошиття предметів одягу.

Гипель

Оригінальне плетіння утворює малюнок на полотні. Досить легкий і еластичний матеріал складається з волокон бавовни і лайкри.

Капитоний

Щільний, теплий і об’ємний трикотаж з помітною стежкой квадратами або ромбами. Його ще називають стеганним. Тканина капитоний застосовується для пошиття кардиган, светрів, щільних зимових спідниць і костюмів.

Отто

Трикотаж отто в коричневому кольорі

Рельєфна тканина з рубчиком як у вельвету. Проводиться однотонного забарвлення, або з принтом. Трикотаж отто відрізняється еластичністю, стійкістю до зминання і зносу. Складається з бавовни, поліестеру і віскози.

Ластик

Еластичний і пружний трикотаж в резиночку 1х1, 1х2 або 2х2. Містить добавку волокон лайкри. З нього шиють манжети і горловини для верхнього одягу, а також швейні вироби для дорослих і дітей.

Французька

Французький трикотаж

Виходить в’язкої здвоєною нитки, що робить трикотаж щільним. Тримає форму і не мнеться в шкарпетці. Французький трикотаж призначений для пошиття суконь, спідниць, джинсів, брюк.

Масло або «холодне» віскозне полотно

Трикотаж масло, кілька квітів

Такий трикотаж дуже м’який, ніжний і еластичний. Витончено струмує у виробі, приймає будь-яку форму і утворює красиві складання. Тонкий матеріал масло складається з волокон віскози, лайкри і поліестеру.

Ангора

Матеріал ангора

М’яка ворсиста тканина з вовни, еластану та акрилу. В останні час у складі лежить в основі синтетика, але тканина залишилася такою ж привабливою.

Рібана

Трикотаж рібана

Полотно з виробленням в дрібну смужку отримують з бавовни. Іноді в склад вводять лайкру або поліестер. Тканина рібана застосовується для верхнього трикотажу. Вона еластична, не втрачає форму і довго носиться.

Привабливі якості

Вироби з трикотажу

Трикотаж користується популярністю і має широку сферу застосування, що пояснюється його позитивними характеристиками:

  • М’який і еластичний;
  • комфортний і зручний в носінні;
  • добре розтягується і не сковує рухів;
  • різноманітність забарвлень і фактур;
  • приємні тактильні відчуття;
  • облягає тіло;
  • міцність плетіння;
  • зносостійкий і довговічний;
  • невисокі затрати на виробництво;
  • практичність і простий догляд;
  • повітропроникність і гігроскопічність;
  • не накопичує статику і не викликає подразнень шкіри;
  • доступний і універсальний;
  • підходить для будь-якого силуету і сезону.

Недоліки матеріалу

Все ж, у трикотажу є і негативні властивості.

  • Дешева тканина з неякісної сировини швидко розтягується.
  • Вироби виглядають дуже просто.
  • Облягаюча трикотажний одяг підкреслює вади фігури.
  • Складності при розкрої і пошитті.
  • Необхідність користуватися спеціальною швейною голкою, щоб уникнути розривів на трикотажі і втрати еластичності.

Де застосовується

Види виробів одягу з трикотажу

Матеріал вважається універсальним. Він підходить для пошиття чоловічого, жіночого та дитячого одягу різного призначення.

  • Блузки, кофти, светри та кардигани;
  • лосини, легінси і штани;
  • сукні, топи та спідниці;
  • кофтинки, штанці, комбінезони і платтячка для дітей;
  • спортивний одяг: майки, футболки, шорти, штани;
  • нижня білизна;
  • речі для дому і відпочинку: піжами, костюми, нічні сорочки, халати);
  • весь спектр панчішно-шкарпеткової продукції;
  • постільні комплекти;
  • толстовки, куртки і верхній одяг;
  • шарфи та шапки, рукавиці та рукавички.

Правила догляду

Дотримання базових правил дозволить підтримувати привабливий зовнішній вигляд і продовжити термін експлуатації трикотажних виробів.

  • Прати дозволяється вручну, і в машинці в режимі «ручне прання».
  • Температуру витримувати в межах +40°.
  • Матеріал не можна сильно викручувати.
  • При ручному способі прання тканина стискати, але не терти.
  • Одяг занурювати у мильний розчин, інакше дрібні фрагменти порошку залишать сліди.
  • Ретельно ополоскивать кілька разів.
  • Полоскання проводити з додаванням кондиціонера.
  • Заборонено сушити трикотажні речі в центрифузі.
  • Сушити речі в розправленому вигляді на горизонтальній поверхні.
  • Не можна мокрий одяг підвішувати на плічка – так він витягнеться, а так само і на мотузці не рекомендується. Від цього він перекошується і заламується.
  • Розправляти заломи та пом’ятості за допомогою пари.
  • Гладять речі при крайній необхідності. Це пов’язано з тим, що під праскою тканину витягується, а фактурні в’язки втрачають обсяг.
  • Утворилися катишки відразу прибирати спеціальною машинкою або бритвою.
  • Зберігати речі з трикотажу в складеному вигляді.

Матеріал отримав широку популярність завдяки своїм позитивним якостям, а також доступною ціною і простим вимогам по догляду. Назвемо основні переваги трикотажу:

  • м’якість;
  • гігієнічність матеріалу;
  • практичність використання;
  • велика кількість різноманітних забарвлень;
  • розтяжність і еластичність;
  • відсутність скутості під час рухів;
  • відносно низька вартість виробництва;
  • приємні тактильні відчуття;
  • міцність плетіння і ниток;
  • простий і легкий догляд;
  • повітропроникність
  • гігроскопічність;
  • матеріал не накопичує статичну електрику;
  • широка сфера використання.

При всіх перевагах трикотажу є і ряд негативних властивостей. Деякі з них виявляються не настільки істотними для покупців, і переваги помітно переважують мінуси. І тим не менш, варто назвати такі особливості:

  • при використанні неякісного сировини тканини легко розтягуються;
  • трикотаж дуже просто виглядає зовні;
  • через еластичності і облегаемости вироби легко підкреслюють всі недоліки фігури людини.

З трикотажу шиють:

  • чоловічий і жіночий одяг (светри, кофти, светри, штани, сукні);
  • дитячий одяг (сарафани, повзунки);
  • панчішно-шкарпеткові вироби;
  • білизна та домашній одяг (піжами, шорти, футболки);
  • спортивний одяг (майки, кофти, футболки, шорти);
  • постільні комплекти;
  • верхній одяг;
  • рукавички, рукавиці, шапки, шарфи.

Як доглядати за трикотажем

Мокрий трикотаж не вішають на плічка – виріб розтягнеться, після висихання такий спосіб зберігання прийнятний.

Для підтримки тканини в хорошому стані протягом тривалого часу потрібно виконувати елементарні правила догляду за текстилем. Слід дотримуватися нескладних правил:

  • тканина полощуть кілька разів, міняючи воду;
  • матеріал не любить, коли його сильно викручують і вичавлюють;
  • не рекомендується прасувати після прання;
  • при пранні в машинці потрібно вибирати режим «ручне прання» або прати руками;
  • під час прання речі потрібно стискати, а не терти;
  • температура води не повинна перевищувати 40 градусів;
  • забороняється сушити трикотаж в центрифузі, сушать горизонтально, просто розправивши річ;
  • під час прання не варто використовувати відбілювачі;
  • мокрий трикотаж не вішають на плічка – виріб розтягнеться;
  • для зберігання бажано використовувати спеціальні пакети, в які слід додати засіб проти молі;
  • порошок повинен бути заздалегідь розчинений, щоб його дрібні фракції не залишали слідів на матерії;
  • при полосканні обов’язково потрібно використовувати кондиціонер;
  • щоб розгладити виріб, можна використовувати пар;
  • для ліквідації катишек потрібно використовувати бритву або спеціальну машинку для їх видалення.

Трикотаж дуже практичний матеріал. Існують різні типи тканини, що відрізняються по складу, виду переплетення, обробці і обробці. Трикотажний одяг дуже популярна і доступна за ціною. Догляд за речами нескладний.

Немає коментарів:

Дописати коментар